Adet Günü Hesaplama

Adet Günü Hesaplama

Adet günü hesaplama bir adetin başlama gününden diğer adetin başlamasına kadar geçirilen sürecin hesaplanmasıdır. Ayrıca adetin kaç gün sürdüğü ve nasıl geçtiği hakkında da önemli bilgiler veren bir yöntemdir. Kanama gününün normali 2-5-7 gün arasında olanıdır. Ortalama kan gideri ise 35-40 ml civarı kadardır. Buda genel anlamda 3-5 pet arası eder.

Ancak her bayanın adet süreci ve kan gideri aynı olmamaktadır. Genellikle 80 ml üzerinde olan kanamalar çok fazla olarak değerlendirilirken, 35 ml altındakiler ise az olarak görülmüştür. Adetin yoğunluğunda ki en önemli etken korunma yöntemlerinden biri olan sprial'dir. Genelde korunmak için bayanlar tarafınca çok tercih edilen bu koruma yöntemi adetin çok olmasına ve ağrılı olmasına da neden olmaktadır.

Adet döneminde sürekli değişkenlik gösteren hormon düzeyleri vücudun değişim yaşamasına neden olur. Bu da ileride adet günü hesaplaması yaparken değişkenliğe neden olabilir. Doğum kontrol hapları adetin gecikmesinde veya erken gelmesinde etkin rol oynamaktadır. Eğer doğum kontrol hapı kullanmaya başlamış iseniz bu ay hesabınızda bir kaç değişiklik olabilir.

Adet döneminde değişen hormonların salgıladığı belirtiler;

 • Vajinal akıntı farklılıkları
 • Mide krampları
 • Çeşitli ağrılar
 • Sürekli değişen ruh hali

Adet döneminizde eğer çok ağrı ve kramplarınız oluyorsa bunun önüne geçmek için mutlaka adet günü hesaplama adına bir not almak veya takvim tutmak gerekir.

Bu önlem oluşabilecek ağrılarınızın önüne geçmek için ve de kramplarınızı kontrol altına almak için önemlidir. Adet günü hesaplama yöntemleri, regl gününüzü yolunu koymak adına iyi bir fikir olabilir. Olası bir regl sendromu ile karşı karşıya gelmemek veya sendromlarınızı izlemeye almak için adet hesaplama yöntemlerini denemelisiniz. Özellikle fazla ağrılı bir regl döneminin önüne geçmek için adet gününüzden 1-2 gün önce doktorunuza gidip ağrılarınızın oluşmasını engellemek adına tıbbi yardım isteyebilirsiniz. Bu aşama da doktorunuz size bir kaç gün önceden ağrı kesiciler almanızı önerebilir.

Bir jinekolog muayenesine gittiğiniz de size soracağı ilk şey son adet tarihinizin ilk günü olacaktır. Böyle bir soruya pek çok bayanın vermiş olduğu cevap ''galiba şu gündü'' şeklinde bir tahmini cevap olmaktadır. Doktorunuzun size yönelteceği ilk soruya kendinizi hazırlamak adına adetinizin hesabını iyi tutmalısınız. Adet hesaplama takvimi bayanların her zaman lehine olmaktadır. Olası bir ''Pap Smear'' testinin size yapılması gerektiğinde hastanın adetli olmaması ve olacağı günü iyi bilmesi gerekir.

Adet gününüzü bir köşeye not etmeniz halinde veya düzenli bir takvim tutmanız durumunda üreme gerçekleştiren hormonlarınızın ne denli çalışma gösterdiğini de anlarsınız. Bu takvim size üreme sağlınız üzerinde ne kadar kontrollü olduğunuzu ve özgü vücut temponuzu el altında tutmanız adına bir fırsat sağlamış oluyor.

Adet günü hesaplama nasıl yapılır ve adet takviminin bayanlar için önemi nedir?

Her ay ne zaman adet olacağınızı bilmek kadar güzel bir şey yoktur. Bu gerek önlem almak adına olsun, gerekse çeşitli olumsuzlukların önüne geçebilmek adına olsun her yönüyle yardım sağlayan bir yöntemdir. Tutulması çok basit olan bu takvimi pek çok bayan gözlerin de çok büyütür ve gereksiz görür. Ancak adet belirtilerini vermeksizin kişiye ummadığı bir anda geldiğinde takvim tutmayı lüzumlu görmeyen bayanların ilk işi adet oldukları ilk günü bir kenara yazmak olur.

Her ay düzenli olarak görülen adetin ilk günü mutlaka takvime işaretlenmelidir. Bu önemli bir ayrıntıdır ve devamın da eğer sürekli kramp ve ağrılarınız oluyorsa bu olayları da takvime yazmalısınız. Şayet adet olduğunuz dönemde sizde görülen bir takım değişiklikler meydana geliyorsa bunları da not almanızda fayda olacaktır. Psikolojik veya fiziksel adet gününüze dek gelen bir değişimi takviminizi not etmeniz faydalı olabilir. Vajinal akıntılarınız adet olduğunuz zamanlarda diğer zamanlara oranlara farklı kokuyor ve yoğunluğu da daha çok oluyorsa bu durumu not almalısınız. Bir süre aldığınız tüm notlar sizde döngüsel bir etki yapmış olacaktır. Ancak bunu anlamak için düzenli olarak adet hesabı tutmalı ve değişen vücut komplikasyonlarınızı yazmalısınız.

Adet dönemleriniz de bir takım değişikliklerin meydana geldiğini anlar ve zamanlamaları saptamak adına, bazal vücut ısısı değişimlerini kaydetmelisiniz. Pek çok jinekoloji hekimin elinin altında bulunan ve tamamen bu amaçlı kullanılan çizelgeler bayanların bu anlamda yardımlarına koşuyor. Eğer sürekli gittiniz bir jinekologunuz varsa testi hekiminize yaptırabilirsiniz. Ancak kendiniz yapmak isterseniz de oldukça kolay bir yöntemdir. Bunu yapmak için güzel bir gece uykusu çekin ve ardından sabah kalktığınızda yapacağınız en önemli iş ateş ölçmek olacaktır. Çıkacak sonucun 2 veya 3 derece arası olması gerekir.

Adetiniz ne kadar sürüyor?

Adet takviminize regl olduğunuz tüm günleri çarpı işaretinde işaretleyin. Regl olduğunuz ilk gün unutmayın ki bu adetinizin ilk günüdür. Adet dönemlerinizi her zaman düzenli bir şekilde not ederseniz, adetinizin düzenli olup olmadığını anlarsınız. Normal bir adet döngüsü 21 ile 35 gün arasıdır.

Adet gününüzde hesaplama yaparken eğer bunlardan biri çok görülmüş ise;

 • Vajinanın kayganlığında görülen sorunlar
 • Düzensiz adet süreçleri
 • Vajina akıntısında aşırı koku, renginde yeşil ve sararmalar oluşması
 • Adet dönemlerinizde oluşan sürekli pelvik ağrı
 • Ruh halinizin adet döneminde çok değişmesi ve depresyon
 • Reglinizin düzensiz olması
 • Kanın miktarında çoğalmalar veya azalmalar oluyor ise jinekoloji hekiminize başvurmalısınız....

Adet Günü Hesaplama Yorumları

şifre Kırmızı sayı

34 Yorum Yapılmış "Adet Günü Hesaplama"
Adetim 14gun Gecikti Hamilemiyim Acaba Cokta İstiyorm
Cansu . 09.06.2014
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Mrb Ben. İlskye Grdm Bosaldi 4 Kere Bosaldi İcne Gunler Sonra Adt Oldum Dun Kanamam Cktv Bugun Az Midm Ckagryo
Aysun . 27.06.2018
CEVAP YAZ
8 Gün Gecikmem Var 3 Gün Önce Test Yaptım Negatif Çıktı
Sevgi Sağlam . 25.06.2018
CEVAP YAZ
Sekiz Adetim Geçti İlaç Falan Da Kullanmadım Sizce Neden Geçilmiş Olabilir
Seyma . 19.06.2018
CEVAP YAZ
8 Gün Adetim Gecikti Hamile Değilim Ama Bir Kutu Doğum Kontrol Hapı Kullandım Hap Bitiminde Adet Gördüm Şimdi De 8 Gün Gecikti Normal Mi
Yasemin . 25.02.2018
CEVAP YAZ
Ben İki Aydır Düzenli Olarak Adet Oldum Ama Bu Ay 11 Gün Geçti Bugün Test Yaptım Negatif Çıktı Şimdi Hafif Kahverengi Akıntim Geldi Bu Ne Anlama Geliyor
Betül . 01.02.2018
CEVAP YAZ
Adet Günü Erken Olmasi
Neşe Tüccar . 04.01.2018
CEVAP YAZ
İlaç Kullandım Gine Oldum
İlknur . 09.12.2017
CEVAP YAZ
Adetimi 8 Gün Gecti
Derya . 05.11.2017
CEVAP YAZ
Adet Eylülün. 25. De. Oldum Bu. Ay. Kaçında Olurum
Nesrin . 22.10.2017
CEVAP YAZ
31 Ağustos Da Adet Oldum Birdaha Ki Adetim Nezam
Cansu . 27.09.2017
CEVAP YAZ
8temmuzda Oldum 22 Günde Bir Oluyorum. Hala Olamdım
Çiçek . 17.08.2017
CEVAP YAZ
Ne Zaman Adet Olacagım
Emel . 02.08.2017
CEVAP YAZ
22 Haziranda Adet Oldum En Son Bu Ay Daha Olmadim
Tülay . 24.07.2017
CEVAP YAZ
Ayın Birinde Oluyor Adet 8 Gün Suruyorayın 18tekrar Oluyor
Kübra . 06.07.2017
CEVAP YAZ
Adet Olmadım 7 Gün Geçti
Ayşe . 30.06.2017
CEVAP YAZ
Reglı Gunlerım Her Ay 3gun Önce Glıyo Sebeı Ne Olabılır Sıtres Denılıyo Olabılırmı
Gulseven . 09.06.2017
CEVAP YAZ
Adetim 8 Gün Gecikti
Yesim . 03.06.2017
CEVAP YAZ
En Son 27 Ağustos Adet Oldum .ve Henüz Olmadım
Eda . 14.10.2016
CEVAP YAZ
Haziran Nın 21 De Oldum Ne Zaman Adet Görebilirim Temmuz Ayın Da Olmadım Daha
Melek . 30.07.2016
CEVAP YAZ
5.hafta 2 Gündür Adet Olmuyorum En Son Mayısın 15.inde Oldum
Pelim . 21.06.2016
CEVAP YAZ
19 Mayısta Başladı 25 Bitti Haziranda Nezaman Olur
Ayşe . 14.06.2016
CEVAP YAZ
Merhaba Ben Polikistik Over Hastasıyım Ne Yapmam Gerek İlaçları İçmekten Gına Geldi
Sedf . 27.05.2016
CEVAP YAZ
Ben Polikistik Over Hastasıyım Düzensizliğim Var Ne Yapmalıyım 22 Yaşındayım 4 Yılık Evliyim Hiç Çocuğum Olmadı Her Doktor İlaç Verip Yoluyor:(
Sedef . 27.05.2016
CEVAP YAZ
Merhaba Ben 7 Subatta Adet Oldum 22 Subatta Korunmasiz İliskiye Girdik Ve İki Uc Saat Sonra Ertesi Gun Hapi Aldim Baska Korktugum Bi Durum Yok Fakat İki Gun Adet Gecikmem Oldu . Ocak Ayindan Beri Adet Dongun Yirmi Dort Gunde Bir Suanda İki Gun Geciktim Ama Eger Yirmi Sekz Gunden Hesaplarsak Ayin Altisinda Olmam Gerekiyo Nolur Yardim Edin
Dilruba . 04.03.2016
CEVAP YAZ
Ocağın 12 Sinde Başladı 19 Unda Bitti Adetim Daha Sonra Ocagın 25 İnde Yine Oldu 3 Gün Sürdü Subatta Adetim Olmadı.ve Spiral Var.normalmi
Özlem . 21.02.2016
CEVAP YAZ
Ben Ağustosun 22 Sinde Adetliydim Ama Kaç Gün Öncedendi Onu Hatırlamıyorum Ve Ne Yakandığımı Bile Hatırlamıyom Ve Ben Adet Olmadım Gebelikte İstemiyorum Ne Yapmam Lazım
Zeynep . 26.09.2015
CEVAP YAZ
2 Gün Önce Eşimle Bir Birliktelik Yaşadım Hamile Olucam Diye Çok Korkuyorumen Son Mayısın 18 Regl Olmuştum
Leyla . 10.06.2015
CEVAP YAZ
Ben 46 Yasındayım Adet Düzensizligim Var Ne Yapmalıyım
Zeynep . 18.03.2015
CEVAP YAZ
Neden Adet Düzensizliği Oluyor. Düzene Girmesi İçin Ne Yapmalıyım . Ve Ben Nişanlıyim Ve Ben Çok Korkuyorum . Ve Nedeni De Evleneceği Zamn Hamile Kalmıyor Doğrusunu Öğrenebilir Miyim.
Elif . 06.10.2014
CEVAP YAZ
Adet Düzensizligi Nalet Oldsun Allah Belassını Versin
Sanane . 11.09.2014
CEVAP YAZ
18 Yasindayim Nisanlimla İliskiye Girdik Disarı Bosaldi Fakat İceride Kucuk Bi Damla Olabilmesinden Korkuyoruz 6 Gun Gecikti Sizce Normalmi
. . 04.09.2014
CEVAP YAZ
Adetim Dört Gün Gecikti İnşallah Hamileyimdir Çok İstiyorum
Belkıs . 13.08.2014
CEVAP YAZ
Adetim Beş Gün Gecikti Gebelikten Korkuyorum Oyüzden Ne Yapabilirim
Emine . 15.04.2014
CEVAP YAZ
Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet gecikmesi sebepleri, Adet gecikmesi birçok kadının hayatının belli bir döneminde yaşadığı problemdir. Normal şartlar altında üreme çağındaki kadınların her ay düzenli bir biçimde adet kanını görmeleri gerekir. Eğer bu adet kanı görülmüyorsa ve s...
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bacak Ağrısı, Adet durumunda vücudun birçok organı etkilendiği gibi kişinin bacaklarında da adet etkileri gözlemlenmektedir. Bu ağrıların genel nedeni vücutta oluşan hormonal denge bozukluklarıdır. Hormonlar adet dönemine belli bir sür...
Adet Döneminde Bel Ağrısı
Adet Döneminde Bel Ağrısı
Adet döneminde bel ağrısı, çoğu kadında adet döneminde bel ağrısı, karın ağrısı, gerginlik gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Bu durum tıpta ''Ağrılı adet görme'' olarak tanımlanır. Üreme çağındaki kadınlarda adet görme 15-50 yaş aralığında gerçekleşi...
10 Gün Adet Gecikmesi
10 Gün Adet Gecikmesi
10 gün adet gecikmesi, adet gecikmesi akla çoğu zaman hamile olma ihtimalini getirse de adet gecikmesinde tek ihtimal hamilelik değildir. Hamilelik dışında adet gecikmesinin pek çok nedeni vardır. Hamilelik ile beraber emzirme, menopoz, ani kilo alma...
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Spiral varken adet gecikmesi, olması bu aletin kullanımı ile ortaya çıkabilen sorunlardan biridir. Rahim (döl Yatağı) içi alet (RİA) ülkemizde ve dünya çapında en sık ve yaygın kullanılan doğum kontrol yollarından biridir. Bu denli yaygın kullanılm...
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar, Her kadın ya da genç kızda farklı belirtiler şeklinde gözlenebilmektedir. Adet belirtileri adet dönemine göre değişebilmektedir. Belirtilerin şiddeti, dönem dönem şiddetli bir seyir göstererek artabilir. Belirtil...
Adet Döneminde Gaz Sancısı
Adet Döneminde Gaz Sancısı
Adet döneminde gaz sancısı, Adet kanaması esnasında ya da hemen öncesinde kadınların çoğunda bedensel ve psikolojik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Adet döneminde ya da öncesinde meydana gelen hormonal değişiklikler mide- bağırsak sisteminde hareke...
Adet Değilken Kan Gelmesi
Adet Değilken Kan Gelmesi
Adet Değilken Kan Gelmesi, Bazen adet kanaması bittikten birkaç gün sonra leke şeklinde, bazende adet kanaması şeklinde büyük çaplı kanama gerçekleşebilir. Yani adet değilken kan gelmesi olası bir durumdur. Bu durumun genel adı tıp dilinde metroraji ...
Adaçayı Adet Söktürürmü
Adaçayı Adet Söktürürmü
Adaçayı Adet Söktürür mü, Adaçayı uzun yapraklı, açık yeşil renkte ve dağların tepesinde kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Keskin bir kokuya sahip olan adaçayının birçok faydası vardır. Haziran ayında çiçek açmaya başlayan bu bitki kurutularak yıl ...
Adet Döneminde Baş Dönmesi
Adet Döneminde Baş Dönmesi
Adet döneminde baş dönmesi, adet dönemi üreme çağına erişmiş sağlıklı her kadının fizyolojik olarak yaşadığı bir süreçtir. Her ay düzenli olarak yaşanması gereken süreç bazen sıkıntılar ile kendini gösterir. Bazı kadınlar adet döneminde baş dönmesi, ...
Doğum Kontrol Hapı Adeti Geciktirirmi
Doğum Kontrol Hapı Adeti Geciktirirmi
Doğum kontrol hapı adeti geciktirir mi, doğum kontrol hapı progesteron ve östrojen hormonu içermektedir. Yan etkileri düşük olan bu hapların gebelikten koruma etkisi ise yüksektir. Bu nedenle doğum kontrol yöntemi olarak oldukça fazla kullanılır. Vüc...
Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı
Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı
Adet döneminde hamile kalınır mı? Bu soruya karşı verilebilecek en kesin cevap ''Evet ''tir. Fakat teorik olarak bakıldığı zaman regl olduğu gün bulunulan cinsel ilişki sonucunda gebelik olma ihtimali diğer günlere oranla daha düşüktür. Ancak tabi ki...
Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet gecikmesi sebepleri, Adet gecikmesi birçok kadının hayatının belli bir döneminde yaşadığı problemdir. Normal şartlar altında üreme çağındaki kadınların her ay düzenli bir biçimde adet kanını görmeleri gerekir. Eğer bu adet kanı görülmüyor...
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bacak Ağrısı, Adet durumunda vücudun birçok organı etkilendiği gibi kişinin bacaklarında da adet etkileri gözlemlenmektedir. Bu ağrıların genel nedeni vücutta oluşan hormonal denge bozukluklarıdır. Hormonlar adet dö...
Adet Döneminde Bel Ağrısı
Adet Döneminde Bel Ağrısı
Adet döneminde bel ağrısı, çoğu kadında adet döneminde bel ağrısı, karın ağrısı, gerginlik gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Bu durum tıpta ''Ağrılı adet görme'' olarak tanımlanır. Üreme çağındaki kadınlarda adet görme 15-50 yaş a...
10 Gün Adet Gecikmesi
10 Gün Adet Gecikmesi
10 gün adet gecikmesi, adet gecikmesi akla çoğu zaman hamile olma ihtimalini getirse de adet gecikmesinde tek ihtimal hamilelik değildir. Hamilelik dışında adet gecikmesinin pek çok nedeni vardır. Hamilelik ile beraber emzirme, me...
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Spiral varken adet gecikmesi, olması bu aletin kullanımı ile ortaya çıkabilen sorunlardan biridir. Rahim (döl Yatağı) içi alet (RİA) ülkemizde ve dünya çapında en sık ve yaygın kullanılan doğum kontrol yollarından biridir. Bu denli yayg...
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar, Her kadın ya da genç kızda farklı belirtiler şeklinde gözlenebilmektedir. Adet belirtileri adet dönemine göre değişebilmektedir. Belirtilerin şiddeti, dönem dönem şiddetli bir seyir göstererek...
Adet Döneminde Gaz Sancısı
Adet Döneminde Gaz Sancısı
Adet döneminde gaz sancısı, Adet kanaması esnasında ya da hemen öncesinde kadınların çoğunda bedensel ve psikolojik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Adet döneminde ya da öncesinde meydana gelen hormonal değişiklikler mide- bağırsak sisteminde...
Adet Değilken Kan Gelmesi
Adet Değilken Kan Gelmesi
Adet Değilken Kan Gelmesi, Bazen adet kanaması bittikten birkaç gün sonra leke şeklinde, bazende adet kanaması şeklinde büyük çaplı kanama gerçekleşebilir. Yani adet değilken kan gelmesi olası bir durumdur. Bu durumun genel adı tıp dilind...
Adaçayı Adet Söktürürmü
Adaçayı Adet Söktürürmü
Adaçayı Adet Söktürür mü, Adaçayı uzun yapraklı, açık yeşil renkte ve dağların tepesinde kendiliğinden yetişen bir bitkidir. Keskin bir kokuya sahip olan adaçayının birçok faydası vardır. Haziran ayında çiçek açmaya başlayan bu bitki kuru...
Adet Döneminde Baş Dönmesi
Adet Döneminde Baş Dönmesi
Adet döneminde baş dönmesi, adet dönemi üreme çağına erişmiş sağlıklı her kadının fizyolojik olarak yaşadığı bir süreçtir. Her ay düzenli olarak yaşanması gereken süreç bazen sıkıntılar ile kendini gösterir. Bazı kadınlar adet dön...
Doğum Kontrol Hapı Adeti Geciktirirmi
Doğum Kontrol Hapı Adeti Geciktirirmi
Doğum kontrol hapı adeti geciktirir mi, doğum kontrol hapı progesteron ve östrojen hormonu içermektedir. Yan etkileri düşük olan bu hapların gebelikten koruma etkisi ise yüksektir. Bu nedenle doğum kontrol yöntemi olarak oldukça f...
Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı
Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı
Adet döneminde hamile kalınır mı? Bu soruya karşı verilebilecek en kesin cevap ''Evet ''tir. Fakat teorik olarak bakıldığı zaman regl olduğu gün bulunulan cinsel ilişki sonucunda gebelik olma ihtimali diğer günlere oranla daha düş...
İltihap Adeti Geciktirirmi
İltihap Adeti Geciktirirmi
İltihap adet geciktirir mi, adet gecikmesi çoğu kişinin aklına gebelik varlığını getirmektedir. Düzeli bir şekilde adet dönemi yaşayan bir kadının 21-35 gün arasında adet görmesi beklenir. Adet kanamasının görüldüğü ilk gün adetin...
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir, Adet, diğer isimleri ile hayız, regl olma ve ay başı hali olma kadınlarda görülen, rahim içi yüzeyinde oluşan damar ve dokuların kan ile birlikte vücuttan atılmasıdır. Fizyolojik bir durumdur ve kadınlarda...
Adet Olmadan Hamile Kalınırmı
Adet Olmadan Hamile Kalınırmı
Adet olmadan hamile kalınır mı; sorusunun cevabı evettir. Ama bu gibi sorulara yanıt vermeden önce hamileliğin nasıl oluştuğu hakkında bilgi vermek gerekmektedir. Hamileliğin oluşması için erkekten gelen spermle kadından gelen yum...
Adet Arası Kaç Gün Olmalı
Adet Arası Kaç Gün Olmalı
Adet Arası Kaç Gün Olmalı, Adet döngüsü kadın vücut sağlığının en belirgin göstergelerinden biridir. Ergenlik döneminden başlayarak menopoza kadar geçen sürede kadınlar yıl boyunca her ay adet olurlar. Fakat adet düzeni her kadın için farklıd...
Adete 7 Gün Kala Hamilelik Belirtileri
Adete 7 Gün Kala Hamilelik Belirtileri
Adete 7 gün kala hamilelik belirtileri, kadınların hamile kaldıkları ilk andan itibaren bedenlerinde oldukça önemli değişimler olur. İki adet arasında yumurtlama döneminde gerçekleşen döllenme sonucunda oluşan küçük bir hücrenin m...
Adet Gören Hayvanlar
Adet Gören Hayvanlar
Adet Gören Hayvanlar, Adet, oluşan ve döllenmeyen yumurtanın dışarı atılması döngüsüdür. Adet görme (menstrüasyon), daha çok insanımsılara yani üst düzey primatlara ve bir grup yarasaya ait bir özelliktir. Maymunlar, kır kemesi(fare türü), sor...
Adet Döneminde Gebelik Testi Yapılırmı
Adet Döneminde Gebelik Testi Yapılırmı
Adet döneminde gebelik testi yapılır mı, Regl kanaması kadın rahmi içerisinde bulunan bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi amaçlı gereken şartları sunan özel bir yapıdır. İşte bu do...
Adet Öncesi Karın Ağrısı
Adet Öncesi Karın Ağrısı
Adet Öncesi Karın Ağrısı, Rahim kaslardan oluşan bir yapıya sahiptir. Rahimde bütün kaslar gibi kasılıp ya da gevşeyebilmektedir. Vücutta bulunan bazı maddelerin adet dönemi öncesinde artış göstermesine bağlı olarak, o süreçte daha kuvvetli b...

 

Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bel Ağrısı
10 Gün Adet Gecikmesi
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Adet Belirtileri Kaç Gün Önce Başlar
Adet Döneminde Gaz Sancısı
Adet Değilken Kan Gelmesi
Adaçayı Adet Söktürürmü
Adet Döneminde Baş Dönmesi
Doğum Kontrol Hapı Adeti Geciktirirmi
Adet Döneminde Hamile Kalınır Mı
İltihap Adeti Geciktirirmi
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir
Adet Olmadan Hamile Kalınırmı
Adet Arası Kaç Gün Olmalı
Adete 7 Gün Kala Hamilelik Belirtileri
Adet Gören Hayvanlar
Adet Döneminde Gebelik Testi Yapılırmı
Adet Öncesi Karın Ağrısı
Adet Öncesi Mide Bulantısı
Adet Geciktirici Primolut
Emzirirken Adet Gecikmesi
Soğan Suyu Adet Söktürürmü
Adet Sancısı Hamilelik Belirtisi Olabilirmi
15 Gün Adet Gecikmesi
Adetin Erken Bitmesi
Hamileyken Adet Olunurmu
Adet Nedir
Gebelik Kaç Günde Belli Olur
Popüler İçerik
İltihap Adeti Geciktirirmi
İltihap Adeti Geciktirirmi
İltihap adet geciktirir mi, adet gecikmesi çoğu kişinin aklına gebelik varlığını getirmektedir. Düzeli bir şekilde adet dönemi yaşayan bir kadının 21-...
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir
Adetin Kaçıncı Günü Oruç Tutulabilir, Adet, diğer isimleri ile hayız, regl olma ve ay başı hali olma kadınlarda görülen, rahim içi yüzeyinde oluşan da...
Adet Olmadan Hamile Kalınırmı
Adet Olmadan Hamile Kalınırmı
Adet olmadan hamile kalınır mı; sorusunun cevabı evettir. Ama bu gibi sorulara yanıt vermeden önce hamileliğin nasıl oluştuğu hakkında bilgi vermek ge...
Adet Arası Kaç Gün Olmalı
Adet Arası Kaç Gün Olmalı
Adet Arası Kaç Gün Olmalı, Adet döngüsü kadın vücut sağlığının en belirgin göstergelerinden biridir. Ergenlik döneminden başlayarak menopoza kadar geç...
Adete 7 Gün Kala Hamilelik Belirtileri
Adete 7 Gün Kala Hamilelik Belirtileri
Adete 7 gün kala hamilelik belirtileri, kadınların hamile kaldıkları ilk andan itibaren bedenlerinde oldukça önemli değişimler olur. İki adet arasında...
Adet Gören Hayvanlar
Adet Gören Hayvanlar
Adet Gören Hayvanlar, Adet, oluşan ve döllenmeyen yumurtanın dışarı atılması döngüsüdür. Adet görme (menstrüasyon), daha çok insanımsılara yani üst dü...
Adet Döneminde Gebelik Testi Yapılırmı
Adet Döneminde Gebelik Testi Yapılırmı
Adet döneminde gebelik testi yapılır mı, Regl kanaması kadın rahmi içerisinde bulunan bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku gebelik sırasında be...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Adet Gecikmesinin Sebepleri Nelerdir?
Adet Döneminde Bacak Ağrısı
Adet Döneminde Bel Ağrısı
10 Gün Adet Gecikmesi
Spiral Varken Adet Gecikmesi
Sevgilimle Arka Yoldan İliskiye Girdim
Adet Dönemim
4,5 Aydır Adetim Gecikti
Adeet Gecikmesi
Adet Olmuyorummi
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Adet Gecikmesi Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Sevgilimle Arka Yoldan İliskiye Girdim
Adet Dönemim
4,5 Aydır Adetim Gecikti
Adeet Gecikmesi
Adet Olmuyorummi
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Adet Gecikmesi Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Eylül - 2018